Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás!
Izoláciu na báze striekanej polyuretánovej (PU) peny je možné použiť prakticky na akýkoľvek povrch, napr. na povrch z plechu, ocele, dreva, strešnej lepenky, polystyrénu, ako aj na dosku na báze dreva. Okrem toho môžu mať tieto povrchy rôzne tvary, od plochých po zložitejšie, aké sa vyskytujú napríklad pri povrchoch vyrobených z trapézového alebo vlnitého plechu.
Penová izolácia zaisťuje vysokú tepelnú a akustickú účinnosť, ako aj trvanlivosť a odolnosť proti vlhkosti. Vďaka tomu zlepšujú komfort obyvateľov budov, znižujú náklady na vykurovanie a klimatizáciu a zlepšujú zvukovú izoláciu.
Áno, penová izolácia je zdravotne nezávadná. Naše polyuretánové peny majú schválenia a certifikáty potvrdzujúce ich nezávadnosť a neuvoľňujú toxické látky.
Áno, ponúkame bezplatné konzultácie a ocenenie projektov zateplenia. Naši odborníci vám poradia s výberom najlepšieho izolačného riešenia, ako aj vám poskytnú odhad nákladov a ocenenie služby.
Striekaná polyuretánová pena s otvorenou bunkovou štruktúrou je výborným izolačným materiálom aplikovaným priamo v mieste izolácie. Vďaka dobrej priľnavosti pena dokonale priľne k fólii aj k strešným membránam. Pri postreku na tento typ substrátu rastie rovnako vo všetkých smeroch. Navyše netlačí membránu smerom k strešnému plášti. Aplikácia striekanej polyuretánovej peny priamo na membránu je jednou z najúčinnejších metód zateplenia podkrovia, pretože dôkladne vyplní všetky, aj tie najmenšie, medzery. Zároveň utesňuje spoje s membránou. To je ďalšia výhoda, pretože týmto spôsobom vytvára účinnú izoláciu proti vetru. Nastriekaná polyuretánová pena s otvorenými bunkami má okrem tepelnoizolačných vlastností aj vynikajúce vlastnosti pohlcujúce zvuk. Pena akusticky izoluje miestnosť od vonkajšieho hluku. Ďalšou dôležitou výhodou peny je nemennosť jej parametrov. Vďaka tomu je odolným a účinným tepelným izolantom.
Striekaná polyuretánová pena s otvorenou bunkovou štruktúrou môže byť aplikovaná priamo na podklad dosiek alebo iných materiálov na báze dreva, ktoré prešli procesom korenia. Vďaka svojim lepiacim vlastnostiam sa dokonale spája s podkladom a umožňuje povrchu dýchať. Podklad izolácie zo striekanej PU peny nepodlieha degradácii (drevo nehnije a nehnije). Skutočnosť, že striekaná PU pena je perfektná ako izolačný materiál na drevo, potvrdzuje, že sa už roky používa na izoláciu kanadských drevených domov. Striekanú polyuretánovú penu je možné použiť vo veľkom meradle na tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu stropov a rámových stien vo vnútri budovy. Aplikácia peny na stropy okrem tepelnoizolačnej funkcie pôsobí ako zvukotesný materiál pre kroky a iné zvuky hlavne zvonku.
Striekaná polyuretánová pena so štruktúrou uzavretých buniek je výborným riešením na zateplenie tak dôležitej časti stavby, akou je základ. Aplikáciou PU peny získame izoláciu často nazývanú „2 v 1“, pretože poskytuje hydroizoláciu a tepelnú izoláciu súčasne. Vďaka štruktúre uzavretých buniek je pena optimálnym materiálom na ochranu základov, napr. proti podzemnej vode, kde je jej krátkodobá nasiakavosť pod 0,11 kg/m2 pri čiastočnom ponorení. Výsledný náter je jednotný (bezšvový), čo je veľkou výhodou pre mnohých dizajnérov a investorov. Striekacia pena s uzavretými bunkami sa široko používa v nových aj starých budovách. Rýchlosť striekanej penovej izolácie je kritická, najmä pri výkopoch zaplavených vodou. Použitie izolácie účinne chráni základ pred prenikaním vlhkosti zo zeme, a tým aj pred jej premŕzaním a zatekaním.
Podlahu je možné izolovať penou, ktorá poskytuje zvýšenú energetickú efektívnosť miestností pri použití zníženej hrúbky izolačnej vrstvy oproti klasickej izolácii. Polyuretánová pena sa tiež vyznačuje zvýšenou pevnosťou v tlaku (≥ 400 kPa) a dobrou hydroizoláciou. Bezšvové zateplenie vylučuje vznik tepelných mostov a vypĺňa všetky medzery a kúty, najmä keď sú na podlahe uložené rôzne druhy potrubí a inštalácií.
Aplikáciu striekanej PU peny s uzavretými alebo otvorenými bunkami je možné použiť na vonkajšie steny objektu, na ktorých investor očakáva fasádu z obkladov, ako sú obklady, dosky, sklenené panely alebo cementotrieskové dosky. Pri tomto type realizácie sa pena nastrieka priamo na stenu z vonkajšej strany, medzi vopred pripravený rošt vyrobený napr. z drevených lamiel. Vďaka tomuto typu izolácie sa získa monolitická tepelná izolácia budovy, ktorá eliminuje možné tepelné mosty. Izolácia navyše chráni pred nadmerným ochladzovaním stien. Vďaka dobrým parametrom difúzneho odporu poskytuje ochranu pred kondenzáciou vodnej pary zvnútra a zároveň zabraňuje tvorbe plesní.
Striekaná polyuretánová pena s otvorenou alebo otvorenou bunkovou štruktúrou sa dá vo veľkom použiť na tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu, a to ako na deliace steny, tak aj na rámové steny. Penová aplikácia okrem tepelnej izolácie pôsobí aj ako zvukotesný materiál pre kroky a iné zvuky. Navyše čas aplikácie striekanej peny medzi stenovými priečkami je v porovnaní s tradičnou tepelnou izoláciou relatívne krátky. Použitie pien v rámovej konštrukcii teda dodatočne znižuje náklady na službu.
Striekaná polyuretánová pena s otvorenou alebo otvorenou bunkovou štruktúrou sa dá vo veľkom použiť na tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu, a to ako na deliace steny, tak aj na rámové steny. Penová aplikácia okrem tepelnej izolácie pôsobí aj ako zvukotesný materiál pre kroky a iné zvuky. Navyše čas aplikácie striekanej peny medzi stenovými priečkami je v porovnaní s tradičnou tepelnou izoláciou relatívne krátky. Použitie pien v rámovej konštrukcii teda dodatočne znižuje náklady na službu.
Steny z vnútornej strany sú najčastejšie izolované penou s uzavretými bunkami, ktorá s nízkym súčiniteľom vedenia tepla (λ = 0,021 ± 0,001 W/m·K) zabezpečuje zvýšenú energetickú hospodárnosť miestností. Dodatočná bezproblémovosť aplikácie znižuje tepelné mosty na minimum. Vďaka vynikajúcej priľnavosti k rôznym stavebným materiálom je pena ideálna na izoláciu hospodárskych a priemyselných budov. Bezšvíkový izolačný systém, ktorý ponúka, umožňuje udržiavať vhodné teploty vo vnútri budovy, a tým zabraňuje tvorbe kondenzátu na stenách. Preto účinne zabraňuje tvorbe čiernych škvŕn spôsobených plesňami a hubami.
Peny s otvorenými a uzavretými bunkami sú ideálne na izoláciu stropov, a to ako medzi dvoma obytnými podlažiami, tak aj medzi obytným podlažím a pivnicou, garážou alebo podkrovím. V závislosti od miestností, ktoré oddeľujú, je dôležitá otázka izolácie alebo zvukovej izolácie. Pena vďaka veľkému počtu otvorených buniek a nízkej hustote poskytuje dobré akustické parametre. V prípade výrazného významu tepelnej izolácie, najmä ak ide o teplotný rozdiel v miestnostiach oddelených stropom, bude pena fungovať lepšie.
Striekaná polyuretánová pena so štruktúrou uzavretých buniek je ideálnym hydro- a tepelnoizolačným materiálom pre strechy. Potvrdzuje to aj fakt, že na tvare strechy nezáleží. Pena optimálne vyplní všetky zakrivenia a veľmi dobre priľne k zemi, napr. na strešnú lepenku, plech, betón, polystyrén, drevo a materiály na báze dreva. Penový nástrek na strechy je použiteľný pre nové aj zrekonštruované (zateplené) budovy. Dôležité však je, že polyuretánová pena umiestnená na streche musí byť veľmi dobre chránená pred prípadnou degradáciou vplyvom ultrafialového (UV) žiarenia. Ochrana zahŕňa ochrana striech nátermi proti UV žiareniu, nátermi s kremenným posypom alebo nanesením iného náteru, napríklad polymočoviny určenej na tento účel. Strecha zo striekanej polyuretánovej peny chránenej polymočovinou poskytuje vynikajúcu tepelnú a hydroizoláciu. Rýchlosť izolácie striekanou PU penou a výborná priľnavosť k podkladu, nepochybne dokazujú výhodu peny oproti mnohým iným technológiám používaným na zateplenie strechy. Navyše nástrekom PU penou nevznikajú náklady na likvidáciu starých náterov, pretože si nevyžaduje demontáž predchádzajúcich materiálov. Pre tento typ izolácie je dôležitý fakt, že pena, ktorá sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, nielenže nezaťažuje strechu, ale navyše spevní jej štruktúru. Vysoká pevnosť v tlaku (≥ 400 kPa) zase zaisťuje možnosť voľného pohybu po streche, pričom rovnomerná izolácia z peny je zbavená tepelných mostov. Malo by sa pamätať na to, že vykonávanie tohto typu izolácie sa uskutočňuje iba za presne definovaných poveternostných podmienok. Platí to pre teplotu aj vlhkosť vzduchu. V prospech tohto typu strešnej izolácie hovorí rýchlosť aplikácie a predovšetkým vysoká účinnosť a nízke koeficienty vedenia tepla.