logo

Zatepľovanie budov PUR penou, prečo sa to oplatí?

zateplenie budovy

Prečo sa oplatí zvoliť na zateplenie budovy PUR penu?

Tepelná izolácia budov je veľmi dôležitá, pretože ovplyvňuje komfort obyvateľov a náklady spojené s vykurovaním. V poslednej dobe je obľúbená polyuretánová pena (PUR) používaná na izoláciu striech, stien a podláh. V tomto článku uvádzame zdroje, prečo sa oplatí zvoliť na zateplenie budovy PUR penu.

 

Výborná tepelná izolácia

Pianka PUR charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Dzięki temu, że jest to materiał o niskiej przewodności cieplnej, bardzo skutecznie izoluje przed utratą ciepła w zimie oraz przed nagrzewaniem się wnętrz w lecie.

 

Schopnosť izolovať ťažko dostupné miesta

Vďaka tomu, že sa pena nanáša za mokra, je schopná utesniť dlhé špáry, rohy a ťažko rezateľné miesta. Celková tepelná izolácia je oveľa efektívnejšia a náklady na vykurovanie sú oveľa lepšie.

 

Rýchla doba montáže

Montáž tepelnej izolácie z PUR peny je veľmi rýchla a pohodlná. Špeciálny stroj nanesie penu na cieľový povrch a po niekoľkých minútach je pripravený na použitie. Vďaka tomu renovačné práce netrvajú dlho a náklady sú oveľa nižšie.

 

 

Vysoká mechanická pevnosť

PUR pena sa vyznačuje veľmi vysokou mechanickou pevnosťou. Je odolný voči mechanickému poškodeniu a vode, vďaka čomu je veľmi odolný a trvácny materiál.

 

Dobrá požiarna odolnosť

PUR pena je tiež ohňovzdorná, čo je veľmi dôležité pre tepelnú izoláciu. Vďaka tomu, že materiál nehorí a neuvoľňuje toxické plyny, je bezpečný pre zdravie a život obyvateľov budovy.

 


Možnosť zvukovej izolácie

Pena dokonale izoluje nielen tepelne, ale aj akusticky. Vzhľadom na to, že ide o materiál s vysokou hustotou, účinne tlmí zvuky, čo je dôležité najmä v obytných a kancelárskych budovách.

 

Žiadne tepelné mosty

PUR pena vďaka svojej pružnosti a schopnosti vyplniť každú medzeru zabraňuje vzniku tepelných mostov. Vďaka tomu je tepelná izolácia oveľa efektívnejšia a náklady na vykurovanie sú oveľa nižšie.

 

Udržateľnosť a nízky dopad na životné prostredie

PUR pena je ekologický materiál, ktorý neobsahuje škodlivé chemikálie a neuvoľňuje škodlivé látky. Navyše vďaka svojim izolačným vlastnostiam prispieva použitie PUR peny v tepelnej izolácii k zníženiu emisií CO2.

 

Dlhá životnosť

Ide o veľmi odolný materiál s dlhou životnosťou. Izolácia z PUR peny je odolná voči poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu, preto si nevyžaduje časté opravy či výmeny.

 

Zhrnutie

Pri výbere tepelnej izolácie pre váš objekt sa oplatí zvoliť PUR penu. Ide o materiál s výbornými izolačnými vlastnosťami, ktorý sa vyznačuje trvanlivosťou, požiarnou odolnosťou a nízkou záťažou životného prostredia. Okrem toho rýchla montáž a absencia tepelných mostov robia tepelnú izoláciu veľmi efektívnou a prispievajú k zníženiu nákladov na vykurovanie

zateplenie budovy
Izol Mas
Izol Mas

Izolácia PUR penou a fúkanie celulózy - Slovensko

Najnovší príspevok
Newsletter
Prihláste sa do nášho newslettera a získajte aktuálne informácie, novinky alebo prehľad.