logo

Tepelná izolácia s polyuretánovými penami

renovácia, zateplenie domu, renovácia domu, stavebníctvo

Tepelná izolácia s polyuretánovou penou

Tepelná izolácia je v súčasnosti mimoriadne dôležitým aspektom v stavebníctve. Správne izolované budovy prispievajú k úsporám energie, poskytujú tepelný komfort a znižujú náklady na vykurovanie a chladenie. Jedným z najúčinnejších materiálov používaných na tepelnú izoláciu sú polyuretánové peny. V tomto článku sa zameriame na rôzne typy polyuretánových pien a ich použitie ako tepelnej izolácie.

 

 

Purios S – otvorená polyuretánová pena

Purios S je polyuretánová pena s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá sa používa na výrobu tepelnoizolačnej polotuhej striekanej peny. Táto konkrétna pena je ideálna na izoláciu podkrovia a stien, pretože presne vypĺňa medzery bez toho, aby vznikali tzv. tepelné mosty.

 

 

Použitie Purios S ako izolácie podkrovia a stien

 

Vďaka svojim vlastnostiam vypĺňania medzier je pena Purios S ideálna na použitie ako izolácia podkrovia a stien. V podkroviach a stenách sa často vyskytujú nerovnosti a medzery, ktoré môžu viesť k energetickým stratám a tepelným mostom. Použitím peny Purios S je možné tieto medzery presne vyplniť, čo vedie k výraznému zlepšeniu energetickej účinnosti budovy.

 

 

Výhody peny Purios S

 

Purios S má mnoho výhod, vďaka ktorým je obľúbenou voľbou na tepelnú izoláciu. Tu sú niektoré z hlavných výhod peny Purios S:

 

Účinná izolácia:

Purios S poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu, eliminuje tepelné mosty a znižuje energetické straty.

 

Presné vyplnenie medzier:

Pena Purios S vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre dokonale vyplní všetky medzery a nerovnosti a vytvorí rovnomernú izolačnú vrstvu.

 

Odolnosť a pevnosť:

Purios S je odolná pena, ktorá si dlhodobo zachováva svoje izolačné vlastnosti, čo prispieva k dlhodobej tepelnej ochrane budovy.

 

Odolnosť voči vlhkosti a plesniam:

Purios S sa vyznačuje odolnosťou voči vlhkosti a plesniam, čo je dôležité pre izoláciu podkrovia a stien.

 

 

 

Purios ET – otvorená polyuretánová pena

 

Purios ET je polyuretánová pena s otvorenými bunkami, ktorá sa používa aj na tepelnú izoláciu polotuhej striekanej peny. Podobne ako Purios S, aj táto pena sa veľmi dobre správa ako izolácia podkrovia, dôkladne vypĺňa nerovnosti a medzery bez toho, aby spôsobovala tepelné mosty.

 

 

Purios ET použitie ako izolácia podkrovia

 

Purios ET sa odporúča najmä na izoláciu podkrovia. Vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre táto pena účinne vypĺňa všetky nerovnosti a medzery, ktoré sa môžu vyskytovať na povrchu podkrovia. Izolácia podkrovia penou Purios ET prispieva k udržaniu stabilnej teploty v miestnosti a zabraňuje úniku tepla a studeného vzduchu v zimných mesiacoch.

 

 

Výhody peny Purios ET

 

Purios ET ponúka mnoho výhod, ktoré prispievajú k jeho obľúbenosti ako izolácie podkrovia. Nižšie uvádzame niektoré z hlavných výhod peny Purios ET:

 

Vynikajúce vyplnenie nerovností:

Vďaka svojej otvorenej bunkovej štruktúre pena Purios ET presne vyplní všetky nerovnosti a medzery a vytvorí rovnomernú izolačnú vrstvu.

 

Ochrana proti tepelným mostom:

Purios ET poskytuje účinnú izoláciu a eliminuje tepelné mosty, ktoré môžu viesť k tepelným stratám.

 

Odolnosť voči vlhkosti a plesniam:

Purios ET je odolný voči vlhkosti a plesniam, čo je dôležité pri izolácii podkrovia, kde sa môže vyskytovať zvýšená vlhkosť.

 

Trvanlivosť a dlhodobá ochrana:

Purios ET si dlhodobo zachováva svoje izolačné vlastnosti, čo prispieva k trvalej tepelnej ochrane budovy.

 

 

Purios FR – otvorená polyuretánová pena

 

Purios FR je polyuretánová pena s otvorenými bunkami, ktorá sa používa na výrobu tepelnoizolačnej polotuhej striekanej peny. Parametre tejto peny ju zaraďujú medzi jedinečné výrobky najvyššej kvality. Purios FR sa vyznačuje najnižším súčiniteľom tepelnej vodivosti λ medzi otvorenými penami dostupnými na poľskom trhu.

 

 

Špičková kvalita a jedinečné parametre peny Purios FR

 

Purios FR je jedným z najkvalitnejších výrobkov dostupných na trhu s polyuretánovou penou. Tu sú niektoré z jedinečných parametrov a výhod peny Purios FR:

 

Nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti:

Purios FR má najnižší súčiniteľ tepelnej vodivosti λ spomedzi dostupných otvorených bunkových pien na poľskom trhu. To poskytuje výnimočnú tepelnú izoláciu a minimalizuje energetické straty.

 

Účinná izolácia:

Purios FR účinne izoluje budovu, eliminuje tepelné mosty a zabezpečuje optimálne tepelné podmienky v interiéri.

 

Trvanlivosť a odolnosť:

Purios FR sa vyznačuje vysokou trvanlivosťou a odolnosťou voči vonkajším vplyvom, vďaka čomu predstavuje dlhodobú tepelnú ochranu budov.

 

Jedinečný výrobok:

Purios FR je vďaka svojim jedinečným parametrom a vysokej kvalite výrobkom, ktorý vyniká na trhu s izoláciami.

 

 

Je potrebné poznamenať, že uvedené informácie sa týkajú konkrétnych výrobkov Purios S, Purios ET a Purios FR. Na trhu je k dispozícii mnoho ďalších typov polyuretánových pien, ktoré môžu byť tiež účinnými tepelnoizolačnými materiálmi. Pred výberom sa odporúča poradiť sa s odborníkom, aby ste typ peny prispôsobili svojim konkrétnym potrebám a podmienkam budovy.

 

 

 

Purios H 77 – polyuretánová pena s uzavretými bunkami

 

Purios H 77 je polyuretánová pena s uzavretými bunkami, ktorá sa používa na výrobu tepelnej izolácie z tuhej striekanej peny. Táto pena je ideálna na izoláciu skladov potravín, kde je nevyhnutné presné pokrytie povrchu bez akýchkoľvek medzier.

 

 

Izolácia skladov potravín penou Purios H 77

 

Purios H 77 je ideálnym riešením na izoláciu skladov potravín. Tu sú niektoré z hlavných výhod použitia peny Purios H 77 v tejto súvislosti:

 

 

Vynikajúce pokrytie povrchu:

Vďaka svojej uzavretej bunkovej štruktúre pena Purios H 77 presne pokrýva povrch skladu a nezanecháva žiadne medzery. To poskytuje účinnú izolačnú bariéru, ktorá chráni obsah skladu pred tepelnými stratami.

 

Ochrana pred zmenami teploty:

Tepelná izolácia skladu potravín je mimoriadne dôležitá na udržanie stabilnej teploty vo vnútri. Pena Purios H 77 vytvára izolačnú vrstvu, ktorá minimalizuje vplyv vonkajších teplotných zmien na skladované potraviny.

 

Zabránenie kondenzácii:

Sklady potravín sú často vystavené zmenám vlhkosti, ktoré môžu viesť ku kondenzácii. Purios H 77 so svojou uzavretou bunkovou štruktúrou zabraňuje kondenzácii a minimalizuje riziko poškodenia potravinových výrobkov.

 

Hygienické riešenie:

Purios H 77 je hygienické riešenie na izoláciu skladov potravín. Je odolný voči plesniam a hubám, čo je dôležité pre čistotu a bezpečnosť skladovaných potravinárskych výrobkov.

 

 

 

Purios HR – polyuretánová pena s uzavretými bunkami

 

Purios HR je polyuretánová pena s uzavretými bunkami, ktorá sa používa na výrobu tepelne izolačnej tuhej striekanej peny. Táto pena sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku a má najnižšiu tepelnú vodivosť λ spomedzi dostupných pen s uzavretými bunkami.

 

Odolná tepelná izolácia s penou Purios HR

 

Purios HR je dokonalým riešením na vytvorenie odolnej a účinnej tepelnej izolácie. Tu sú niektoré z kľúčových vlastností, ktorými sa pena Purios HR odlišuje:

 

Vysoká pevnosť v tlaku:

Purios HR bola navrhnutá tak, aby poskytovala nielen tepelnú izoláciu, ale aj odolnosť voči mechanickému zaťaženiu. Vďaka svojej uzavretej bunkovej štruktúre má pena Purios HR vysokú pevnosť v tlaku, čo je dôležité pre aplikácie, kde sa vyžaduje stabilita konštrukcie.

 

Minimálna tepelná vodivosť:

Purios HR má najnižšiu tepelnú vodivosť λ spomedzi dostupných pún s uzavretými bunkami. To zabezpečuje účinnú tepelnú izoláciu, minimalizuje tepelné straty a znižuje náklady spojené s vykurovaním a chladením budovy.

 

Ochrana proti kondenzácii:

Dobrá tepelná izolácia by mala tiež zabrániť kondenzácii, ktorá môže viesť k problémom s vlhkosťou a plesňami. Purios HR vďaka svojej štruktúre s uzavretými bunkami účinne zabraňuje kondenzácii, čím udržiava suchú a hygienickú atmosféru vo vnútri budovy.

 

 

Odolnosť a dlhodobá účinnosť:

Purios HR si dlhodobo zachováva svoje izolačné vlastnosti a poskytuje trvalú tepelnú ochranu budovy. Vďaka vysokokvalitným materiálom a konštrukcii je Purios HR riešením, ktorému môžete dôverovať dlhé roky.

 

 

 

 

Purios H – polyuretánová striekaná pena pre rôzne konštrukcie

 

Purios H je polyuretánová pena s uzavretými bunkami, ktorá sa používa na výrobu tuhej striekanej peny. Táto pena je ideálna na striekanie na oceľové konštrukcie, plech alebo betón, pričom poskytuje účinnú tepelnú izoláciu a dodatočnú pevnosť.

 

 

Pružná tepelná izolácia s penou Purios H

 

Purios H je univerzálny výrobok, ktorý možno použiť na izoláciu rôznych typov konštrukcií. Tu sú niektoré z hlavných výhod peny Purios H:

 

Vynikajúca priľnavosť k povrchu:

Purios H má vynikajúcu priľnavosť k rôznym povrchom, ako je oceľ, plech alebo betón. To umožňuje rovnomerné a presné pokrytie konštrukcie penou, čím sa vytvára odolná a účinná tepelná izolácia.

 

Pružnosť a prispôsobenie tvaru:

Purios H je flexibilná pena, ktorá sa dokáže prispôsobiť rôznym tvarom a povrchom konštrukcií. Tým sa zabezpečí tesné pokrytie, čím sa eliminuje riziko tepelných mostov a energetických strát.

 

Pridaná pevnosť a ochrana:

Vďaka svojej uzavretej bunkovej štruktúre poskytuje Purios H konštrukcii dodatočnú pevnosť a chráni ju pred mechanickým poškodením. Je tiež odolný voči poveternostným vplyvom, vďaka čomu je ideálny na použitie v exteriéri.

 

 

 

Zhrnutie

Tepelná izolácia je mimoriadne dôležitým stavebným prvkom, ktorý ovplyvňuje energetickú účinnosť budov, pohodlie obyvateľov a prevádzkové náklady. Výber správneho typu polyuretánovej peny na zateplenie môže mať významný vplyv na kvalitu a účinnosť izolácie.

V tomto článku sa zaoberáme rôznymi typmi polyuretánových pien, ako sú Purios S, Purios ET, Purios FR, Purios H 77, Purios HR a Purios H. Každá z nich má svoje jedinečné vlastnosti a použitie, ktoré možno prispôsobiť špecifickým potrebám budovy.

Pred rozhodnutím o výbere správnej polyuretánovej peny je nevyhnutné pochopiť požiadavky projektu, podmienky budovy a očakávania v oblasti tepelnej izolácie. Oplatí sa poradiť sa s odborníkom, ktorý pomôže urobiť správny výber a zabezpečí účinnú tepelnú izoláciu.

Použitie polyuretánovej peny na tepelnú izoláciu ponúka mnoho výhod, ako je účinná izolácia, eliminácia tepelných mostov, ochrana proti vlhkosti a kondenzácii a úspora energie. Vďaka svojim výhodám sú polyuretánové peny obľúbeným a účinným izolačným materiálom používaným v rôznych typoch budov a konštrukcií.

 

 

 

 

renovácia, zateplenie domu, renovácia domu, stavebníctvo
Izol Mas
Izol Mas

Izolácia PUR penou a fúkanie celulózy - Slovensko

Najnovší príspevok
Newsletter
Prihláste sa do nášho newslettera a získajte aktuálne informácie, novinky alebo prehľad.